Про колегіум
Черкаський колегіум "Берегиня" Черкаської міської ради Черкаської області
Адреса: вул. Хоменка 14/1, м.Черкаси
Телефон: 0472-637845
E-mail: k_bereginya@ukr.net
Веб-сайт: https://collegium.ck.ua
Директор: Онопрієнко Світлана Петрівна
Черкаський колегіум «Берегиня» створено у 1994 році на базі Черкаської середньої школи № 23, яка розпочала свою історію в 1974 році. В колегіумі функціонує 47 навчальних кабінетів, дві майстерні, кабінет обслуговуючої праці, два спортивні зали: для учнів 1-4 та 5-11 класів, тренажерний зал, бібліотека, шкільна їдальня на 240 місць, буфет, медичний кабінет та логопедичний пункт.
У трьох комп’ютерних класах обладнано комп’ютерами 44 робочі місця; 2 навчально-комп’ютерні комплекси встановлено 2006 і 2008 роках, 1 придбано в 2016 році. Усього в закладі 87 комп’ютерів, які підключені до мережі Інтернет. На одне робоче місце, оснащене комп’ютером, припадає 6 учнів - 1-4, 17 учнів - 5-11, 23 учні – 1-11 класів. Комп’ютерні кабінети забезпечені 30 електронними програмно-методичними засобами.
Усі вчителі володіють методикою використання сучасних інформаційних технологій, застосовують у своїй діяльності.
У школі навчається 1013 учнів. Працює 65 учителів, із них: 25 - мають педагогічне звання «учитель-методист»; 19 - педагогічне звання «старший учитель»; 47 учителі мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»; 3 учителі нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України»; 3 учителі мають звання «Заслужений учитель України»; 1 – «Заслужений працівник освіти України»; 1 – кандидат педагогічних наук.
У результаті творчих пошуків педагогічного колективу склалася певна структура колегіуму. Він функціонує у складі трьох відділень: перше відділення – початкове працює у складі 1-4 класів, забезпечує різнорівневу освітню підготовку учнів з урахуванням їх індивідуальних здібностей і пізнавальних інтересів; друге відділення працює у складі 5-7 класів. Воно забезпечує обов՚язковий базовий рівень знань, умінь і навичок учнів на основі попередньої підготовки; третє відділення- власне колегіум, яке працює у складі 8-11 класів. При доборі учнів до 8 класу враховується думка вчителів і практичного психолога. У 8-9 класах поглиблено вивчається математика та українська мова і література. У 10-11 класах колегіум здійснює навчання за двома профілями: суспільно-гуманітарним (філологічним) і природничо-тематичним (математичним). З 5 класу вивчається друга іноземна мова (німецька). Для задоволення освітніх запитів учнівської молоді в колегіумі функціонує 7 різноманітних гуртків.
Важливим показником інтелектуального розвитку учнів колегіуму є їх участь у міських, обласних та Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсі з української мови ім.П.Яцика, мовно-літературному конкурсі ім.Т.Шевченка, конкурс-захисті робіт МАН, а саме: за останні 3 роки більше 150 переможців олімпіад, 2 – МАН, 7- конкурс української мови ім.П.Яцика, 7 – мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка, 2 учні одержує стипендію Президента України. Ефективність навчально-виховної роботи колегіуму оцінюється насамперед результатами ЗНО (2019-2020н.р.- 7 місце в місті; а з математики -3, фізики – 4 місце, з англійської мови – 5 місце). Колегіум - неодноразовий переможець спартакіади міста. Педагогічний колектив забезпечує оптимальні умови для інтелектуального розвитку колегіантів, а також соціально-психологічної підготовки до активної соціальної діяльності. Своїми творчими здобутками щедро ділиться з учителями міста, області. Школа співпрацює із закладами вищої освіти Черкас, Києва, Одеси. Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного учня як громадянина та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні, але й у суспільноважливих, волонтерських, соціальних справах, систематично надається допомога АТО (ООС). На 1 вересня 2020 року створені умови для навчання в перших класах згідно з вимогами Нової української школи. У школі працює харчоблок із обідньою залою на 240 місць. Вартість харчування у ІІ семестрі 2020/21 н.р.для 1-4 кл. становить 10,72 грн., для 5-7 кл. – 12,16 гр. Всіма видами харчування охоплено 100% дітей. Харчоблок не забезпечено обладнанням у достатній кількості. Педагогічний колектив працює над методичною проблемою «Від інноваційного змісту освіти через педагогічну майстерність учителя до формування компетентної особистості випускника». Учителі є авторами сучасних науково-методичних посібників, постійні учасники виставки «Зернини досвіду», переможці міського етапу конкурсу «Учитель року»
Проблеми закладу:
1. З 2016 року знаходиться на капітальному ремонті спортивний майданчик та стадіон.
2. Не утеплено і не відремонтовано фасад колегіуму.
3. Потребує капітального ремонту дах над бібліотекою, початкової школою, стеля у спортивному залі та стеля у вестибюлі та коридорах.
4. Є нагальна потреба у створенні 4-х навчальних кабінетів.
5. Негайно треба огородити територію колегіуму.
6. У дворі колегіуму необхідно замінити асфальт на тротуарну плитку.
7. Забезпечити харчоблок сучасним обладнанням (старе обладнання від 1974 року).
8. Ремонт туалетних кімнат (3 вч. 4 учн.)
9. Ремонт актової зали.
10. Ремонт їдальні.
11. Ремонт бібліотеки.
12. Реконструкція виходу з колегіуму у внутрішній двір.
13. Ремонт медичного кабінету.
14. Ремонт кабінету директора та приймальні.
! В школі відсутня система пожежної сигналізації та оповіщення, а також ЗІЗ (протигази), що може призвести до не отримання школою дозволу від управління ДСНС України у Черкаській області на роботу у новому 2021-2022 навчальному році.