Шкільна політика користування мобільними пристроями, фото та відеозйомка
ПРАВИЛА
користування мобільними телефонами під час навчального процесу в Черкаському колегіумі «Берегиня» Черкаської міської ради Черкаської області
1. Користувачі мають право застосовувати мобільний телефон на території школи в позаурочний час, як сучасний засіб комунікації: здійснювати дзвінки, надсилати СМС-повідомлення, обмінюватися інформацією, слухати радіо і музику через навушники.
2. Дозволяється використання мобільних телефонів у закладі для забезпечення застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час освітнього процесу.
3.Під час уроків, виховних годин чи позакласних заходів, а також під час перебування в шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку».
4. Не залишати без догляду мобільний телефон.
5. Адміністрація школи та її працівники не несуть відповідальності за майно учнів, у тому числі за їх мобільні засоби зв'язку.
6.Не використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
7. Під час уроку вчителю забороняється вилучати стільникові телефони в учнів, відповідно він (вона) не несе відповідальності за їх збереження.
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення фото і відеозйомки та публікації фотографій і відео
в Черкаському колегіумі «Берегиня» Черкаської міської ради Черкаської області
1. Вимоги цього Положення встановлюються для учнів і педагогічних працівників школи і мають за мету сприяти поліпшенню організації режиму роботи школи , захисту громадянських прав всіх суб’єктів освітнього процесу: учнів, батьків, вчителів.
2. Дотримання вимог Положення сприяє виконанню якості та ефективності одержуваних освітніх послуг, гарантує психологічно комфортні умови освітнього процесу.
3. Усі суб’єкти освітнього процесу зобов’язані знати і дотримуватися наступних умов та правил проведення фото і відеозйомки та публікації фотографій і відео у школі:
3.1. Класний керівник (чи вчитель, відповідальний за фото чи відеозйомку) заздалегідь обговорює з батьками питання щодо фото та відеозйомки та отримує дозвіл батьків дітей на проведення фото та відеозйомки та на публікацію фото чи відео.
3.2. Перш ніж виставляти фотографію, відповідальний має переконатися, що всі діти на ній зображені в нормальному вигляді. Не варто публікувати фото, де хтось із дітей виглядає смішно або безглуздо. Це може засмутити дитину і стати приводом для глузувань.
3.3. Не слід публікувати фото оголених дітей. Наприклад, на пляжі або в басейні.
3.4. Не слід супроводжувати фотографії персональними даними. Не варто вказувати, де саме знаходиться дитина – місце, час тощо.
3.5. Якщо фотографію чи відео викладено з чужими дітьми без дозволу їхніх батьків, то фото необхідно видалити.
4. Усім суб’єктам освітнього процесу забороняється:
4.1. Як під час перерв, так і під час уроків, годин спілкування категорично заборонено фотографувати, робити звукові записи або ж знімати відео за допомогою фото/відеокамери чи мобільного телефону.
4.2. Пропагувати жорстокість і насильство за допомогою фото/відеокамери чи мобільного телефону.
4.3. Свідомо наносити шкоду іміджу за допомогою фото/відеокамери або мобільного телефону.
5. За порушення вимог Положення передбачається відповідальність:
5.1. За неодноразові порушення, зафіксовані у вигляді доповідної вчителя на ім’я директора, учневі оголошується зауваження з написанням ним пояснювальної.
5.2. За неодноразові порушення допускається вилучення телефону вчителем для передачі адміністрації школи (за наявності попередньої згоди батьків).